Primăriile raionului Edineț

 Lista primarilor şi secretarilor consiliilor locale din raionul Edineţ

Nr. d/o Denumirea primăriei Numele, prenumele primarului, secretarului Telefon la serviciu Adresa juridică a primăriei
 1 Edineţ
Cojocari Constantin
Morari Mircea
2-29-30
2-27-01
MD-4601 or. Edineţ str. Octavian Cerempei, 30
 2
Cupcini
Ostaficiuc Ivan
Magu Ludmila
7-11-83
7-12-30
MD-4626 or. Cupcini str. Livezilor, 6
 3
Alexeevca
Struc Mihail
Bușan Angela
93-7-97
40-3-89
MD-4611  s. Alexeevca, raionul   Edineţ
 4
Bădragii Noi
Gîsca Boris
Drobca Raisa
43-2-16
43-2-36
MD-4614  s. Bădragii Noi, raionul   Edineţ
 5
Bădragii Vechi
Semeniţcaia Lidia
Strulea Daniela
56-1-40
56-1-40
MD-4613  s. Bădragii Vechi, raionul   Edineţ
 6
Bleşteni
Belitei Liviu
Siminiuc Lilia
61-3-36
61-3-36
MD-4615  s. Bleşteni, raionul   Edineţ
 7
Brătuşeni
Andruh Mihail
Didoruc Ina
75-3-79
75-6-44
MD-4617  s. Brătuşeni, str.Lenin,   1, raionul Edineţ
 8
Brînzeni
Cibotaroş Liviu
Balan Tatiana
59-3-17
59-3-17
MD-4619  s. Brînzeni, raionul   Edineţ
 9
Burlăneşti
Iutiş Ivan
Pleșcan Alina
66-2-61
66-4-05
MD-4620  s. Burlăneşti, raionul   Edineţ
 10
Cepeleuţi
Goraşco Andrei
Televca Elena
64-3-91
64-4-99
MD-7115  s. Cepeleuţi, raionul   Edineţ
 11
Chetroşica Nouă
Lozinschi Raisa
Pîntea Lilia
78-2-09
78-2-18
MD-4621  s. Chetroşica Nouă raionul   Edineţ
 12
Constantinovca
Reaboi Ala
Mocan Lidia
41-6-17
93-6-91
MD-4623  s. Constantinovca, raionul   Edineţ
 13
Corpaci
Uja Veaceslav
Lebedev Ina
57-3-19
57-3-10
MD-4624  s. Corpaci, raionul Edineţ
 14
Cuconeştii Noi
Chimacovschi Irina
Dobic Lilia
52-2-20
52-3-60
MD-4625  s. Cuconeştii Noi, raionul   Edineţ
 15
Feteşti
Munteanu Ion
Ursan    Eugeniu
62-3-36
62-8-75
MD-4627  s. Feteşti, raionul Edineţ
 16
Gaşpar
Horodişteanu Oleg
Gribincea Aliona
93-5-34
93-5-33
MD-4629  s. Gaşpar, raionul Edineţ
 17
Goleni
Guranda Ion
Şaragov Liudmila
65-5-36
65-5-36
MD-4630  s. Goleni, raionul Edineţ
 18
Gordineşti
Guriev Victor
Albu Galina
60-3-36
60-4-36
MD-4631  s. Gordineşti, raionul   Edineţ
 19
Hancăuţi
Bobuţac Anatolie
Rotaru Adriana
44-3-42
44-3-12
MD-4632  s. Hancăuţi, raionul   Edineţ
 20
Hincăuţi
Dascal Ghenadie
Duca Mihai
76-2-27
76-3-36
MD-4633  s. Hincăuţi, raionul   Edineţ
 21
Hlinaia
Ceban Ion
Lambarschi Aliona
50-1-38
50-1-38
MD-4634  s. Hlinaia, raionul Edineţ
 22
Lopatnic
Roşca Alexandru
Moldovanu Larisa
48-1-51
48-2-31
MD-4635  s. Lopatnic, raionul   Edineţ
 23
Parcova
Snegur Marcel
Cucoară Anatol
69-3-21
69-3-30
MD-4636  s. Parcova, raionul Edineţ
 24
Rotunda
Iuşan Galina
Botezatu  Ludmila
67-6-35
67-4-60
MD-4638  s. Rotunda raionul Edineţ
 25
Ruseni
Usturoi Denis
Bodarev Ina
65-3-36
65-1-96
MD-4639  s. Ruseni, raionul Edineţ
 26
Stolniceni
Cojulenco Maria
Timoşco Zinaida
63-4-04
63-3-49
MD-4640  s. Stolniceni, raionul   Edineţ
 27
Şofrîncani
Priseajniuc Vladimir
Munteanu Maia
68-2-36
68-2-10
MD-4641  s. Şofrîncani, raionul   Edineţ
 28
Terebna
Vicol Vitalii
Botnariuc Gema
55-3-36
55-3-97
MD-4642  s. Terebna, raionul Edineţ
 29
Tîrnova
Cornelia Rusu
Lomaeva Olesea
54-4-40
54-2-36
MD-4643  s. Tîrnova, raionul Edineţ
 30
Trinca
Gudumac Anatolie
Petrovici Iraela
41-2-38
41-2-36
MD-4644  s. Trinca, raionul Edineţ
 31
Viişoara
Ciubotaru Ina
Pîslaru Cătălina
42-3-36
42-3-38
MD-4645  s. Viişoara, raionul   Edineţ
 32
Zăbriceni
Derevenciuc Valentina
Stînca Tamara
51-3-88
51-3-35
MD-4646  s. Zăbriceni, raionul   Edineţ

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Consiliul Raional Edinet © 2013 Creat de Inform-Teh srl.